Ostrzegamy przed niebezpiecznym spamem!

author

Coraz więcej naszych klientów informuje nas o otrzymywanym ostatnio niepokojącym mailu dotyczącym pozycjonowania. Chcemy rozwiać związane z nim wątpliwości i wyjaśnić co i jak.

Mechanizm jest następujący: firma otrzymuje drogą mailową informację, że ich strona jest pozycjonowana niezgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów dotyczących pozycjonowania. By wiadomość wyglądała na bardziej wiarygodną, to zawiera link do podstrony z wytycznymi Google dla webmasterów. Dodatkowo pojawia się w treści maila „straszak” w postaci potencjalnego usunięcia strony z wyników wyszukiwania „na zawsze” i zachęta do kontaktu, który ma usunąć to zagrożenie.

Przypominamy, że Google nie publikuje żadnych wytycznych ani wskazówek dla webmasterów dotyczących pozycjonowania. Coś takiego nie istnieje.

Ten mail stanowi oryginalną formę zachęty do kontaktu z agencją reklamową rozsyłającą taką korespondencję i przedstawienia ich oferty na pozycjonowanie.

Verseo  Darmowa Wycena

Powiązane wpisy

Festiwal SEO – Byliśmy!

Festiwal SEO – Byliśmy!

Festiwal SEO 2015 to trzecia już edycja cieszącego się rosnącą popularnością zlotu entuzjastów marketingu internetowego. Organizowana przez ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 Agencja Interaktywna Verseo - wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności | Witryna wykorzystuje pliki cookies