Google Data Studio – nowa usługa Google

author

Na majowym Performance Summit, Google ogłosiło wprowadzenie darmowej wersji nowej usługi jaką jest Data Studio. Przeobraża ona suche dane marketingowe w przyjemne dla oka i łatwe do odczytu raporty.

Data Studio jest w pełni konfigurowalne. Możemy z łatwością stworzyć panel złożony z różnych typów danych i podzielić się nim z innymi. Narzędzie pozwala również na łączenie danych z różnych źródeł i przedstawianie ich w jednym raporcie (na przykład dane z Google Analytics oraz Google AdWords). Data Studio będzie miało możliwość pobierania danych nie tylko z usług Google, ale również innych takich jak BigQuery, czy wkrótce z samych baz danych SQL.
Nowa usługa jest zbliżona infrastrukturą do Google Docs, innymi słowy będzie można ją wspólnie edytować w czasie rzeczywistym.
screen 1
Google skupiło się nie tylko na bogatej funkcjonalności narzędzia, ale również nad możliwościami przedstawienia danych w czytelny sposób. Dostępne są zatem standardowe wykresy kolumnowe, kołowe, jak i nowe wizualizacje na przykład „bullet chart”, który pokazuje postęp prac.
screen 2
„Mapa ciepła” pozwala z kolei na przedstawienie tabeli i wyszczególnienie istotnych danych.
Dzięki Data Studio możemy również stylizować raporty pod naszą markę (zmieniać kolorystykę, tudzież dodawać nasze logo). Dostępne są również dynamiczne filtry, pozwalające na tworzenie interaktywnych raportów dla klientów. Dla przykładu możemy w raporcie dodać kontrolery zmieniające przedstawiane państwa. Klient będzie mógł filtrować dane w trakcie prezentacji w zależności od kraju.
screen 3
Dostępne będą dwie wersje usługi Data Studio 360 oraz darmowa wersja Data Studio (z ograniczeniem 5 raportów na konto). W chwili obecnej możliwość przetestowania nowego serwisu Google mają jedynie użytkownicy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, lecz w ciągu roku zostanie on udostępniony również w innych krajach.

Verseo  Darmowa Wycena

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 Agencja Interaktywna Verseo - wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności | Witryna wykorzystuje pliki cookies