Festiwal SEO – Byliśmy!

  Festiwal SEO 2015 to trzecia już edycja cieszącego się rosnącą popularnością zlotu entuzjastów marketingu internetowego. Organizowana przez Artura Strzeleckiego impreza jak co roku miała miejsce w Katowickim oku miasta. Program festiwalu składał się w tym roku z 11 preelekcji przygotowanych przez specjalistów związanych z branżą SEM. Grzegorz Strzelec, menadżer zespołu SEO w Onet zaprezentował technologię History API, będącą rozwiązaniem problemu dynamicznych witryn zgodnych z SEO. Jest to ciekawa alternatywa po rezygnacji Google z indeksowania stron AJAX z technologią Escaped Fragments.

  1

  Slajd z prezentacji Grzegorza Strzelca

  Mateusz Michalik z niemieckiej firmy AKM3 pokazywał aspekty optymalizacji wielojęzycznych witryn internetowych skierowanych na różne rynki. Udowodnił między innymi jak istotna jest implementacja oraz odpowiednia konfiguracja atrybutu „hreflang” na tego typu stronach.

  2

  Slajd z prezentacji Mateusza Michalika

  Dixon Jones prezentował możliwości platformy Majestic SEO, między innymi w zakresie odpowiedniego identyfikowania i kategoryzowania sieci WWW. Pokazywał również skuteczność czynnika Trust Flow w narzędziach Majestic i porównywał je do Page Rank-u.

  Ostatni na scenę wyszedł znany w branży SEO Kaspar Szymański, który kiedyś pracował w Google Search Quality Team. Zamiast prezentacji zaproponował panel Q&A. Było to najdłuższe i najciekawsze wystąpienie tego festiwalu. Pytań odnośnie kar nakładanych przez Google było bardzo dużo, a Kaspar odpowiadał na nie długo po zakończeniu preelekcji.

  Na festiwalu odbył się również mini targ ze stoiskami firm oferujących usługi związane z pozycjonowaniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Majestic przy którym Dixon Jones prezentował możliwości tej platformy. Dziwił natomiast brak stoiska SeoStation, które było jednym z patronatów całego wydarzenia, a które na pewno cieszyłoby się niemałym zainteresowaniem.

  Jeśli nie nie mogliście wziąć udziału w festiwalu organizatorzy przygotowali dal Was miłą niespodziankę w postaci prezentacji w PDF, płatnych Tweetem. Można je pobrać na tej stronie:

  http://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2015-katowice

  Mamy nadzieje, że Festiwal SEO 2016 będzie równie interesujący, a Arturowi Strzeleckiemu chcielibyśmy pogratulować doskonałej organizacji tego eventu.

   

  Powiązane wpisy

  Dodaj komentarz

  Copyright © 2017 Agencja Interaktywna Verseo - wszelkie prawa zastrzeżone

  Regulamin szkolenia | Polityka prywatności | Witryna wykorzystuje pliki cookies