Dziurawy WordPress: do aktualizacji 4.7.2 wystąp!

2

  Od rana internetowe fora wielbicieli i użytkowników WordPressa zelektryzowała wiadomość o ogromnej wyrwie w zabezpieczeniach CMS-a, które pozwalają na edycję postów bez konieczności logowania się do panelu administracyjnego. Pokrótce oznacza to, że co bardziej zorientowany gość na naszej stronie jest w stanie zaspamować wpisy dowolnymi treściami i uzupełnić je linkami do szemranych stron, narażając nasze serwisy na kary ręczne.


  Skala problemu jest naprawdę spora – od rana Google Search Console rozsyła informacje o konieczności aktualizacji WordPressa do właścicieli stron z tym systemem, a branżowa prasa wskazuje na rosnącą liczbę stron, które już zostały zainfekowane i zaindeksowane w wyszukiwarce Google. W serwisie Sucuri (https://blog.sucuri.net/2017/02/wordpress-rest-api-vulnerability-abused-in-defacement-campaigns.html) pojawiły się informacje o grupach, które stoją za włamaniami poprzez wskazaną lukę. Rozmach z jakim wzięli się za hackowanie dziurawych jest niepokojący – liczba zaindeksowanych stron z podpisem:
  by w4l3XzY3
  rośnie z godziny na godzinę (128 tysiecy wyników). Inne grupy, wykorzystujące lukę w CMSie to:
  Cyb3r-Shia, By+NeT.Defacer, By+NeT.Defacer, By+Hawleri_hacker.

  Dokładne skutki włamań nie są jeszcze znane, można jednak przypuszczać, że dostęp do wpisów zostanie w dużej mierze wykorzystany przez seo spammerów. Jeśli nie chcecie aby wasze WordPressy stały jednym z punktów na nielegalnych farmach linków, AKTUALIZUJCIE je już TERAZ!

  Powiązane wpisy

  Dodaj komentarz

  2 comments

   • Barbara Oleszek

    Barbara Grodzicka

    dziura to w grudniu się pojawiła 😉
    info z Consoli pojawiło się teraz.

  Copyright © 2017 Agencja Interaktywna Verseo - wszelkie prawa zastrzeżone

  Regulamin szkolenia | Polityka prywatności | Witryna wykorzystuje pliki cookies