Czas trwania umowy SEO – dlaczego w Verseo to 12 miesięcy?

author
czas trwania umowy seo

Czas trwania umowy SEO – dlaczego u nas to 12 miesięcy?

Pytanie „Ile będzie trwać pozycjonowanie mojej strony internetowej?” jest statystycznie jednym z częściej zadawanych specjalistom SEO. Jest to oczywiście pytanie jak najbardziej zrozumiałe. W końcu każdy płacący za usługę pozycjonowania chciałby wiedzieć kiedy będzie mógł cieszyć się z jej efektów. To pytanie wiąże się też z kwestią długości umowy podpisywanej z agencją. Czas trwania umowy seo waha się od 1 miesiąca do 3 lat (nie bierzemy tu pod uwagę kwestii okresu wypowiedzenia). Skąd taka rozbieżność i jak wygląda to w Verseo?

Pozycjonowanie to proces…

… a proces musi swoje potrwać. Pozycjoner dzieli swoje działania związane z optymalizacją strony internetowej, wdrażaniem nowych treści i linkowaniem na etapy. By dana czynność przełożyła się na wzrosty pozycji, musi zostać dostrzeżona przez roboty sieciowe Google. Mówimy wtedy o zaindeksowaniu przez nie danej puli prac specjalisty SEO. Zazwyczaj nie dzieje się to z dnia na dzień. Pozycjoner, chcąc przyspieszyć reakcję robotów sieciowych na wdrożone zmiany, zgłasza je za pomocą narzędzia Google Search Console. Jednak to od samych robotów zależy kiedy łaskawie odwiedzą naszą stronę internetową i zaindeksują zmiany. W praktyce ich czas reakcji potrafi wahać się od kilku godzin (zmiana wdrożona rano spowodowała wzrost, który był widoczny przy popołudniowym, ponownym sprawdzaniu pozycji) do kilku tygodni. Dopiero po minięciu okresu czasu, w trakcie którego zmiana na stronie powinna zostać zaindeksowana, pozwala określić czy dana zmiana była skuteczna i wyszła witrynie na korzyść czy nie miała wpływu na pozycje.

Ze względu na to można pokusić się o stwierdzenie, że umowa na pozycjonowanie trwająca 1 miesiąc to tak naprawdę jednorazowa optymalizacja strony internetowej, która w trakcie trwania umowy nie musi zdążyć się zaindeksować i przynieść wzrostów pozycji.

Jak to robimy w Verseo?

Ze względu na dbałość o jakość świadczonych przez nas usług i wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu, naszym klientom proponujemy aktualnie umowy na 12 miesięcy. Uważamy, że jest to zazwyczaj wystarczający okres, by wprowadzić zmiany optymalizacyjne, przeprowadzić kilka tur linkowania, rozwijać treści na stronie itp. Daje to też niezbędny czas do obserwowania reakcji strony internetowej na konkretne działania pozycjonerskie i modyfikowania pod tym kątem założonej na wstępie strategii pozycjonowania strony internetowej (która była przygotowana w oparciu o początkowy audyt strony internetowej). Uwzględnia także kwestie związane ze zmianami w algorytmie i możliwością reakcji na nie. Nie jest to oczywiście sztywny termin i uniwersalne założenie, które sprawdzi się w przypadku każdej strony internetowej. Wpływ na proces pozycjonowania mają kwestie związane z dostępami do strony (bez nich proces pozycjonowania staje się zdecydowanie trudniejszy), akceptacją przesłanych treści, przerwami w działaniu serwisu, jego przebudową lub zamianą na nowy itp. Są to indywidualne kwestie, o których warto rozmawiać ze swoim specjalistą SEO.

W przeszłości Verseo proponowało swoim klientom umowy na okres 6, 9, 12 i 24 miesięcy. Podpisane na takich warunkach umowy są w dalszym ciągu aktualne i nasi klienci nie muszą ich obligatoryjnie aneksować i zmieniać czasu ich trwania.

Verseo  Darmowa Wycena

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 Agencja Interaktywna Verseo - wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności | Witryna wykorzystuje pliki cookies